Články

Blog

Čaga s melaninem

Čaga s melaninem

Čaga extrakt s vysokým obsahem melaninu se zpracovává pomocí technologie „živý extrakt“, která umožňuje přenos biologicky aktivních látek, aniž by došlo ke změně vlastností živé rostliny.
Komplex účinných látek (huminové kyseliny, melanin), obsažených v rostlině, má několikanásobně vyšší účinky, než ostatní jednotlivé prvky. Obsahuje velké množství antioxidantů, které odstraňují z těla volné radikály, chrání zdravé buňky a podporují obnovu buněk poškozených.

Melanin, obsažený v přírodní houbě Čaga je jedinečný, protože je téměř totožný s melaninem produkovaným lidským tělem.
Melanin je hnědý, až černý pigment, který má vliv na zabarvení kůže, vlasů a duhovky oka. V našem těle plní především ochranné funkce.

Tou nejdůležitější je pohlcovat ultrafialové a ionizační záření. Tím zajišťuje ochranu před poškozením buněk a zvyšuje jejich pevnost a odolnost. Chrání tím naši DNA před poškozením a vznikem zhoubného nádoru melanomu.

Do své struktury jsou melaniny schopny navázat
především kationty přechodných kovů, které mohou být pro organismus nebezpečné a toxické. Je schopný pohlcovat stopy těžkých kovů, obsažených nejen v kůži.

Melanin, obsažený v přírodní houbě Čaga je jedinečný, protože je téměř totožný s melaninem produkovaným lidským tělem.

Všechny ostatní látky Čaga, jako jsou beta-glukan, polyfenoly, flavonoidy, polysacharidy a stopové složky, jsou považovány za látky druhotné, protože všechny tyto prvky se vyskytují i v jiných houbách a plodinách.

Pro určování schopnosti antioxidantů pohlcovat volné radikály, byla vytvořena stupnice ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity), která stanoví kyslíkovou radikální absorpční kapacitu nebo sílu, kterou daná látka pohlcuje volné radikály. Čím vyšší je hodnota ORAC, tím více volných radikálů může tato určitá látka pohltit. Extrakt z Čaga má celkovou hodnotu kolem ORAC 39 979 uMole /g.

Obsah minerálů a stopových prvků:

 • Draslík
 • Mangan
 • Železo
 • Hořčík
 • Zinek
 • Měď
 • Stříbro
 • Kobalt
 • Zinek

Obsah účinných látek:

Melanin je silný antioxidant, který působí protirakovinotvorně, chrání proti ultrafialovému záření, dodává tělu pigment, regeneruje vlasy a kůži.
Kyselina huminová pomáhá tělu bojovat s volnými radikály, které poškozují buněčné membrány.
Organické kyseliny - šťavelová, vanilová, mravenčí a octová působí příznivě na metabolismus a podporuje regeneraci a obnovu buněk tkání a orgánů.
Tetracyklické triterpeny - lanosterol, inotodiol, kyselina tramethanol, jsou nejúčinnější látky, působící proti rakovině.
Pteriny dodávají tělu kyselinu listovou nebo vitamin E.
Flavonoidy podporují aktivitu mnoha enzymů produkovaných v těle, mají antioxidační účinek a pozitivně působí na cévy.

Terapeutické vlastnosti:

Čaga s vysokým obsahem melaninu má stejné účinky jako klasická houba Čaga, v mnohých oblastech je však účinnější.
Vyzdvihněme zejména:

Omlazuje tělo
Čaga obsahuje kyselinu betulinovou, která je známá regenerací pokožky. Pomáhá obnově a regeneraci kožních buněk, které obnovují přirozený vzhled pokožky.

Stimuluje metabolické procesy

Odstraňuje toxiny z těla
Koncentrace antioxidantů v houbě Čaga je statisticky bezkonkurenční mezi všemi, přirozeně se vyskytujícími potravinami. Antioxidanty jsou důležité při potlačování škodlivých účinků volných radikálů, které poškozují naše buňky.

Zvyšuje imunitu
Obsahuje cytokiny, které posilují imunitní systém. Jsou to proteiny, které zásadně stimulují bílé krvinky, které jsou nejdůležitější při obraně imunitního systému.

Má protizánětlivý a regenerační účinek
Čaga působí protizánětlivě u onemocnění gastrointestinálního traktu, chronické gastritidy se sníženou sekreční funkcí, žaludečních a dvanáctníkových vředů, polypózy žaludku a střev, jater a sleziny.

Extrakt z houby Čaga je doporučován pro:

 • Onkologická onemocnění a jejich prevenci
 • Poruchy oběhu, bolesti hlavy, bolesti srdce, křeče
 • Náhlé změny krevního tlaku
 • Vysoký cholesterol a krevní cukr
 • Peptický vřed
 • Podráždění sliznic orgánů gastrointestinálního traktu, infekce trávicího ústrojí

Při užívání Chaga s vysokým obsahem melaninu se doporučuje dodržovat následující pravidla:

 • Neužívejte při současném užívání antibiotik
 • Vyřaďte z potravy cibuli, česnek, mastné a uzené maso, ostré koření a sycenou vodu
 • Užití se nedoporučuje ženám během těhotenství a kojení

Odborný článek o obsahu látek a léčivých účincích houby Čaga byl publikován v časopise Praktické lékárenství, vydavatelství SOLEN s.r.o., k přečtení na tomto odkazu.

Houba Čaga obsahuje velké množství antioxidantů.
Melanin je silný antioxidant, který chrání proti ultrafialovému záření, dodává tělu pigment, regeneruje vlasy a kůži.

Odkazy

Kontakt

Hana Bednaříková
Nad Stráněmi 4675
Zlín 760 05
obchod@travyruska.cz

Facebook