Články

Blog

Vlastnosti Reishi

Vlastnosti Reishi

Nejcennější jsou následující chemické látky Reishi:

Germanium - podporuje aktivaci metabolismu a zvyšuje ochrannou sílu lidského těla. Kromě toho se germanium vyznačuje vysokou protinádorovou aktivitou. Zabraňuje rozvoji novotvarů a zastavuje šíření metastáz.

Triterpenoidy - chrání před alergickými projevy, mají hepatoprotektivní a protinádorovou aktivitu, poskytují mírný analgetický účinek, normalizují složení krve a upravují činnost hemostatického systému, snižují pravděpodobnost krevních sraženin, pomáhají normalizovat krevní tlak při hypertenzi a také snižují množství škodlivého cholesterolu.

Polysacharidy beta-glukany - tyto látky zajišťují imunomodulační a protinádorové účinky, odstraňují různé patogenní mikroorganismy, podporují normalizaci krevního tlaku a obsah cukru.

Mezi základní aktivní látky Reishi patří zejména polysacharidy.

Vitamíny B3, B5 a C - účastní se metabolismu uhlohydrátů a tuků, regulují funkci nervového systému. Velká hodnota vitaminu B 5 se projevuje normalizací fungování štítné žlázy a nadledvin.
Vitamin C - pomáhá posilovat imunitní systém.
Coumariny - jsou cenné pro své protinádorové, antispasmodické a vazodilatační vlastnosti.
Alkaloidy - jsou vynikajícími stimulanty centrálního nervového systému.
Fytoncidy - jsou přírodní antibiotika.
Flavonoidy - mají baktericidní, kardiotonické, choleretické a antispasmodické vlastnosti.

Terapeutické vlastnosti houby REISHI

Díky jedinečnému složení a vynikajícím léčivým vlastnostem se houba Reishi velmi často používá jak v lidovém léčitelství, tak jako jedna ze složek různých biologicky aktivních doplňků stravy.

Antialergická
Již před dlouhou dobou se prokázalo, že houba Reishi rychle odstraňuje svědění kůže, odstraňuje otoky a další projevy kožní dermatitidy. K tomu dochází díky aktivním složkám, které jsou v této houbě bohatě obsaženy, včetně kyseliny Ganoderma.

Srdeční a cévní onemocnění
Reishi má opět díky svému chemickému složení antisklerotický účinek, aktivně bojuje proti cholesterolu, zabraňuje sraženinám.
Přípravky, které obsahují houbu Reishi, zlepšují přísun kyslíku v myokardu a mají vynikající kardiotonické účinky, což přispívá k normalizaci síly a rychlosti srdce.

Gastrointestinální trakt
Díky přítomnosti hořčíku, vitamínů B a triterpenoidů v Reishi lze dosáhnout antispasmodického, protizánětlivého účinku a dokonce i úlevu od bolesti. Hladká svalovina střeva se úplně uvolní, čímž se odstraní křeče. Při každodenním používání přípravků na bázi houby je pozorováno odstranění příznaků dysbakteriózy a normalizace složení střevní mikroflóry. Bylo zjištěno, že lidé užívající přípravky z hub Reishi pro preventivní účely jsou mnohem méně zasaženi virovými infekcemi a mají silnější imunitu.

Onkologická onemocnění
Aktivní složky houby bojují proti vývoji nádorů, benigních i maligních. Při pravidelném příjmu se aktivuje buněčný růst, jehož úkolem je chránit lidský imunitní systém, prodlužuje se životní cyklus buněk a výrazně se také zlepšují všechny imunologické parametry pacientů s rakovinou.

Autoimunitní onemocnění
Díky přítomnosti přirozených imunomodulátorů prodlužuje houba Reishi dobu remise. Kromě uvedených chorob se přípravky používají k léčbě difuzních patologií ledvin a jaterního diabetu, hepatitidy různých patologií centrálního nervového systému, poruch spánku a otravy.

Onemocnění jater
Látky přítomné v Reishi zlepšují metabolismus jaterních buněk a podporují vylučování toxických látek z organismu. Proto má houba pozitivní účinek u pacientů s chronickým zánětem jater (hepatitida typu B) i toxickým poškozením jater v důsledku nadměrného požívání alkoholu nebo dlouhodobého užívání chemických léků. Také dochází ke zpomalení vývoje cirhózy.

 

Reishi obsahuje velké množství bioaktivních látek, které jí dělají naprosto jedinečnou.
Reishi obsahuje triterpeny, které podporují obranyschopnost těla.

Odkazy

Kontakt

Hana Bednaříková
Nad Stráněmi 4675
Zlín 760 05
obchod@travyruska.cz

Facebook